Śladami afrykańskich atrakcji

Date

Kontynent afrykański jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów z całego świata. Nie tylko ciepły klimat przyciąga wczasowiczów do Afryki, ale również piękne krajobrazy, ciekawa architektura oraz pełna majestatu fauna i flora. Jakie są ciekawe miejsca w Afryce na podróż?

Kontynent afrykański jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów z całego świata. Nie tylko ciepły klimat przyciąga wczasowiczów do Afryki, ale również piękne krajobrazy, ciekawa architektura oraz pełna majestatu fauna i flora. Jakie są ciekawe miejsca w Afryce na podróż

Piramidy w Gizie 

Najsławniejszy i najbardziej rozpoznawalny zabytek na Ziemi. Piramidy zachwycają od prawie pięciu tysięcy lat. Niemal każdemu Egipt w pierwszej kolejności kojarzy się z tymi niezwykłymi budowlami. 

W Kairze można zobaczyć trzy główne piramidy oraz kilka mniejszych, które specjalnie wznoszono dla partnerek faraonów. Od razu po wyjściu z kas, turyści znajdują się u stóp piramidy Cheopsa (prawie 150 metrów wysokości). Nieopodal również znajduje się Sfinks (20 metrów wysokości). 

Jeżeli chodzi o sprawy techniczne, to najlepiej do piramid dojechać samochodem lub taxi. Giza znajduje się na obrzeżach Kairu, więc trasa komunikacją miejską może być niemałym wyzwaniem. Wejściówkę najlepiej kupić u przewodnika, który jest w stanie ominąć kolejkę przed kasą. 

Park Narodowy Serengeti 

Było trochę historii oraz architektury, więc czas teraz na cuda natury. W Parku Narodowym mieszczącym się w północno-zachodniej Tanzanii organizowane jest jedno z najpopularniejszych safari w Afryce. Park obejmuje trawiaste sawanny, skaliste wzgórza, płaską równinę oraz kępy akacji. 

Można tam spotkać między innymi żyrafy, słonie, likaony, nosorożce, gepardy, krokodyle, lwy, czy pytony. Park słynie z sezonowej migracji antylop, zebr, bawołów oraz gazel. 

Warto wziąć ze sobą lornetkę – dzięki niej można się przyjrzeć bliżej zwierzętom w oddali.  Nie należy również zapominać o kremie z filtrem, czapce oraz butelce wody. Afrykańskie słońce potrafi być bezlitosne. 

Wodospady Wiktorii 

Będąc w Afryce, nie można przegapić jednego z siedmiu naturalnych cudów świata. Znajdują się na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii na granicy Zimbabwe oraz Zambii. Najładniejsze widoki są w kwietniu, maju oraz czerwcu ze względu na poziom wody. Po jednej stronie widać przepiękny kanion, a po drugiej zapierające wdech w piersiach wodospady. 

Mimo że wodospady w tym miejscu grają pierwsze skrzypce, to most nad Zambezi również zachwyca. Niektórzy nazywają go dziełem sztuki inżynierskiej. Konieczne jest zabranie ze sobą dokumentów, ponieważ most jest umowną granicą między państwami.

Na miejscu można skoczyć na bungee lub zjechać na tyrolce, zwiedzić park krokodyli, park węży, galerię sztuki oraz poobserwować słonie w naturalnym środowisku. 

Więcej ciekawych artykułów